Ulkoasiainministeriön asetus Etiopian vesisektoria koskevan Benishangul-Gumuz alueen ohjelman sopimuksen muuttamisesta Etiopian kanssa tehdyn sopimuksen voimaansaattamisesta
- Säädöksen tyyppi
- Asetus
- Antopäivä
- Julkaisupäivä
- Ajantasaistettu säädös
- 1262/2015
- Suomen säädöskokoelma
- Säädösteksti
Alkuperäisen säädöksen teksti
Alkuperäisten säädösten teksteihin ei päivitetä säädösmuutoksia eikä tehdä oikaisuja. Muutokset ja oikaisut on huomioitu ajantasaistetuissa säädöksissä. Oikaisut näkyvät myös säädöskokoelman pdf-versioissa.
Ulkoasiainministeriön päätöksen mukaisesti säädetään ulkoasiainhallintolain (204/2000) 3 a §:n nojalla:
1 §
Etiopian vesisektoria koskevan Benishangul-Gumuz alueen sopimuksen muuttamisesta Suomen tasavallan hallituksen ja Etiopian demokraattisen liittovaltion välillä Addis Abebassa 17 päivänä syyskuuta 2015 tehty sopimus on voimassa 17 päivänä syyskuuta 2015 niin kuin siitä on sovittu.
2 §
Sopimuksen määräykset ovat asetuksena voimassa.
3 §
Tämä asetus tulee voimaan 16 päivänä lokakuuta 2015.
Helsingissä 13 päivänä lokakuuta 2015
Ulkomaankauppa- ja kehitysministeriLenita ToivakkaYksikön päällikköHelena Airaksinen