Valtioneuvoston päätös rakennemuutosmäärärahan käyttöperusteista annetun valtioneuvoston päätöksen 1§:n muuttamisesta
- Säädöksen tyyppi
- Päätös
- Antopäivä
Alkuperäisen säädöksen teksti
Alkuperäisten säädösten teksteihin ei päivitetä säädösmuutoksia eikä tehdä oikaisuja. Muutokset ja oikaisut on huomioitu ajantasaistetuissa säädöksissä. Oikaisut näkyvät myös säädöskokoelman pdf-versioissa.
Valtioneuvosto on työministeriön esittelystä
muuttanut 11 päivänä tammikuuta 1990 rakennemuutosmäärärahan käyttöperusteista annetun valtioneuvoston päätöksen ( 36/90 ) 1§:n seuraavasti:
1§
Valtion vuoden 1991 tulo- ja menoarviossa työllisyyden ja tuotantotoiminnan rakennemuutoksen aiheuttamien häiriöiden lieventämiseen osoitetusta määrärahasta sekä vastaavaan tarkoitukseen aikaisempina vuosina valtion tulo- ja menoarviossa osoitetuista siirtomäärärahoista (rakennemuutosmääräraha) voidaan myöntää avustuksia siten kuin tässä päätöksessä määrätään.
Tämä päätös tulee voimaan 1 päivänä helmikuuta 1991.
Helsingissä 17 päivänä tammikuuta 1991
TyöministeriMatti PuhakkaYlitarkastajaEsko Pälä