Finlex - Etusivulle
Suomen säädöskokoelma

393/2018

Suomen säädöskokoelma

Suomen säädöskokoelmassa julkaistut säädökset sekä tekstimuodossa että painoasuisena pdf-tiedostona

Valtioneuvoston asetus Pietarissa sijaitsevien tilojen myynnistä Suomen tasavallan hallitukselle Venäjän kanssa tehdystä sopimuksesta

Säädöksen tyyppi
Asetus
Antopäivä
Julkaisupäivä
Ajantasaistettu säädös
393/2018
Suomen säädöskokoelma
Säädösteksti

Alkuperäisen säädöksen teksti

Alkuperäisten säädösten teksteihin ei päivitetä säädösmuutoksia eikä tehdä oikaisuja. Muutokset ja oikaisut on huomioitu ajantasaistetuissa säädöksissä. Oikaisut näkyvät myös säädöskokoelman pdf-versioissa.

Valtioneuvoston päätöksen mukaisesti säädetään:

1 §

Pietarissa sijaitsevien tilojen myynnistä Suomen tasavallan hallitukselle Suomen tasavallan hallituksen ja Venäjän federaation hallituksen välillä Moskovassa 4 päivänä heinäkuuta 2017 tehty sopimus on voimassa 12 päivästä huhtikuuta 2018 lukien niin kuin siitä on sovittu.

Tasavallan presidentti on hyväksynyt sopimuksen 2 päivänä maaliskuuta 2018. Hyväksymistä koskevat nootit on vaihdettu 12 päivänä maaliskuuta 2018.

2 §

Sopimuksen määräykset ovat asetuksena voimassa.

3 §

Tämä asetus tulee voimaan 30 päivänä toukokuuta 2018.

(Sopimusteksti on julkaistu Suomen säädöskokoelman sopimussarjan n:ossa 36/2018) (Sopimuksen liitteet ovat nähtävinä ja saatavina valtioneuvoston kanslian verkkosivuilla osoitteessa www.vnk.fi sekä valtioneuvoston kansliassa, joka antaa niistä myös tietoja suomeksi ja ruotsiksi.)

Helsingissä 24 päivänä toukokuuta 2018

PääministeriJuha SipiläLainsäädäntöneuvosHeidi Kaila

Sivun alkuun